Odcinek #58 – Kod na CoDa

Odcinek #58 – Kod na CoDa

Siemanko!
Dzisiaj wyjątkowo możecie usłyszeć całą ekipę. Wykorzystaliśmy tą okazję by pogadać o najważniejszej grze czyli… Mario z Kórlikami… ekhem… przepraszam, miałem na myślę betę nowego Call of Duty World War II. Do tego Piotrek opowiedział o symulatorze zbuntowanej nastolatki. Dodatkowo razem z Anią, Dominikiem oraz Hubertem wcielili się w superbohatera z nałożonymi majtami na porty. Na sam koniec próbowaliśmy opowiedzieć o Notatniku Śmierci, ale… no właśnie próbowaliśmy i to powinno Wam wystarczyć.

Poruszone tematy:
Dział Giereczkowy:
→ Batman Arkham Knight
→ COD WW2: Beta
→ Kórliki!
→ Life is Strange: Before The Storm Epizod 1
→ FF XV X AC
Dział kulturki:
→Deathnote

Miłego słuchania!

Pobierz Odcinek 58

P.S. Ania zrobiła stream z bety nowego Call of Duty i tu macie jego zapis 🙂

 • Witam!
  Komentarz będę pisał w trakcie słuchania więc na bieżąco będę się odnosił do kolejnych kwestii.
  Battlefield 1 jest normalnie dostępny w Origin Access na PC. Generalnie jeśli chodzi o multiplatformy to gry zarówno na XO jak i PC wchodzą w tym samym czasie do usługi. Nie ma wyjątków, że wejdzie na XO, a na PC nie. Jedynie chyba dodatków nie ma tylko sama podstawka.
  Jeśli chodzi o Batmana to dla mnie Arkham Knight był dobrą grą chociaż miał sporo mankamentów. Przede wszystkim walki czołgiem było troszkę za dużo chociaż nie powiem, było to ciekawe urozmaicenie i niezwykle przyjemnie rozwalało się kolejne pojazdy. Misje poboczne tak jak wspomnieliście – niektóre były bardzo dobre, a niektóre niezwykle schematyczne. Zrobiłem wszystkie zadania poboczne oprócz zagadek Riddlera i zgadzam się, ze kogoś nieźle tam powaliło w Rocksteady bo chyba tylko najwięksi fani zrobią wszystko aby zobaczyć kilka(naście?) dodatkowych sekund filmiku. A misja z Azraelem moim zdaniem nie była trudna. Dzięki dopracowanemu do perfekcji systemowi walki to była raczej czysta przyjemność. 😀
  Najsłabszą częścią moim zdaniem jest Arkham City na równi z Arkham Origins. Arkham Asylum zdecydowanie najlepsze. Skończyłem 4 razy robiąc 4 razy 100% w singlu bez wyzwań.
  Piotrze, to że coś jest w trailerze to nie znaczy, że wszyscy o tym wiedzą. Nie wszyscy ludzie oglądają wszystkie trailery. Warto o tym pamiętać. 🙂
  Jeżeli chodzi o muzykę to seria Arkham ma fenomenalnie zrealizowaną muzykę. Jest przepiękna. Ja nie mam może identycznie jak Ania ale podobnie. Generalnie jeżeli gra nie jest ciekawa fabularnie (np. Just Cause i wiele innych) lub robię generyczne misje poboczne jak właśnie w serii Arkham lub Mad Max to zawsze odpalam sobie jakiś podcast/youtube z pogadanką aby uprzyjemnić sobie rozgrywkę. Natomiast jak jest ciekawa warstwa fabularna/fabuła którą chcę poznawać to zawsze gram z dźwiękiem.
  Ten motyw z wyjawieniem całego planu jest tak strasznie powtarzalny w filmach czy rzadziej w grach i za każdym razem gdy go widzę to wywołuje zażenowanie na mojej twarzy. Ale raz bodajże w jakimś filmie lub grze (nie pamiętam) wyłamano się z tego schematu a nawet wyśmiano w stylu ‚ -myślałeś, że zdradzę cały swój plan? nie tym razem ‚ i to mi wtedy się tak podobało.
  Ten śmiech Ani jest taki cudowny. I bardzo dziękuję za pozdrowienia, nie spodziewałem się, to miłe. <3
  Pozdrawiam serdecznie!

  • Dzięki za ten ogromny komentarz <3 mój śmiech to najgorsza rzecz ever, ale to miłe, że komuś się podoba ^^"""

 • GooJunPyo ( Jacek Kaleta )

  Fun fact…w patchach też dodają bronie itp itd. Tym sposobem do FFXV trafiła snajperka chociażby.